Lijepo jesensko vrijeme omogućilo nam je odlazak u šumu kako bi istražili što se sve u šumi događa s dolaskom jeseni. Mali istraživači odmah su primjetili kako je lišće počelo mijenjati svoje boje i kako je tlo već prepuno otpalog lišća i raznih šumskih plodova. U svoje košarice nakupili smo žir, bukvicu, šišarke ali i nešto slatko čemu bi se sigurno obradovao šumski medo samo da je negdje u blizini "divlje kruške". Pronašli smo i gljive koje, naravno, nismo brali jer mogu biti otrovne. Na putu nam se našla i jedna zanimljva biljka koju također nismo urali jer znamo da je zaštićena, a to je Veprina. Nakon duge i zanimljive šetnje zaslužili smo slatku užinu i igru na predivnom šumskom zraku.
